CADDE 21K

Parkur Süresi: Parkur 3 saat ile sınırlanmıştır.

Parkur trafiğe açıldıktan sonra halen parkurda bulunan koşucular kaldırımdan koşmaya devam edebilirler.

18 yaşını doldurmuş ve sağlık açısından herhangi bir sorunu bulunmayan herkes 21K kategorisine katılabilir.

21K Genel Klasman ve Yaş Kategorileri

21K Erkek Genel Klasman 21K Kadın Genel Klasman
21K Erkek 35-39 Yaş 21K Kadın 35-39 Yaş
21K Erkek 40-44 Yaş 21K Kadın 40-44 Yaş
21K Erkek 45-49 Yaş 21K Kadın 45-49 Yaş
21K Erkek 50-54 Yaş 21K Kadın 50-54 Yaş
21K Erkek 55-59 Yaş 21K Kadın 55-59 Yaş
21K Erkek 60-64 Yaş 21K Kadın 60-64 Yaş
21K Erkek 65-69 Yaş 21K Kadın 65+ Yaş
21K 70+ Yaş
* Genel Klasmanda dereceye giren sporcular Yaş gruplarında tasnif dışı olur.

* Tüm kategoriler için Genel Klasman'da ''Gun Time'', Yaş Kategorilerinde ''Net Time'' a göre tasnif yapılacaktır.

* Yaş Kategorilerindeki tasnifte katılımcıların grup tanımlamaları ''gün / ay / doğum yılı'' na istinaden yapılacaktır. Kayıt esnasında alınan ''gün / ay / doğum yılı'' bilgilerinin doğru girilmiş olması, katılımcının sorumluluğundadır.

* Kayıt ücretini ödeyerek kaydını tamamlamış olan tüm katılımcılar, organizasyon & yarış kurallarını kabul etmiş sayılacaktır.
PARALİMPİK

Paralimpik kategoriler, her yarışın kendi konsept ve parkur özelliklerine göre, güvenlik ve sağlık kriterleri göz önünde bulundurularak belirlenir. İlgili yarışımız, yalnızca kategorisinin “Ödüller & Tasnif” bölümünde belirtilen paralimpik kategoriler için uygundur.

• Paralimpik kayıtları ücretsizdir ve Paralimpik kategori kayıtlarınız için, aşağıdaki notları okuduktan sonra lütfen [email protected] üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
•Paralimpik kategorisi katılımcılarının ‘’Engel Rapor’’larının bir kopyasını [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir. Raporlarını belirtilen adrese iletmeyen sporcuların yarış kayıtları onaylanmayacaktır.
• Engel Raporları başvuru yapılan kategoriye uygun olmayan katılımcıların yarış kayıtları onaylanmayacaktır.
• Paralimpik Kategori parkurun coğrafi koşulları göz önüne alınarak belirlenmiştir. Her bir yarış için belirlenen kategoriler dışında güvenlik gereği kayıt alınmayacaktır.
• Etkinlikler için belirlenen Paralimpik Kategoriler’e sadece belirtilen engel durumu olan katılımcılar başvurabilir. (Örn: Sadece üst ekstremite kategorisi olan bir yarışta, bu kategoriye başvuracak bir katılımcının alt ekstremitesinin olmaması gerekir.)

Engelli katılımcılarımız için tasnif 6 kategoride aşağıdaki gibi olacaktır:

• Tekerlekli Sandalye
• Özel Sporcular (Zihinsel ve Otizm)
• Görme Engelliler (Refakatli katılım zorunludur.)
• İşitme Engelliler (Refakatli katılım zorunlu değildir, ancak işitme engeli olduğunu belirten bir uyarı taşımak zorundadır. Yarış kitine bu uyarı yazısı dahil edilebilir.)
• Üst ekstremite engeli (Kol, Omuz, Çene, Omirilik, Yanıklar)
• Alt ekstremite engeli (Koltuk değneği ve protez ile koşacak olan sporcular için.)

Klasifikasyon / Ödüller:

Cadde 10K - 21K koşusunda yarışan tüm engelli katılımcılarına finisher madalyası verilecektir.
Genel Klasmanda ilk 3’e giren katılımcılarımıza ise kupa ödülü verilecektir.

YARIŞ KURALLARI VE BİLGİLERİ

“Cadde 10K-21K” Kadıköy Belediyesi tarafından organize edilmektedir. Kadıköy Belediyesi bu etkinlikte “Organizatör “olarak adlandırılacaktır.

“CADDE 10K-21K MARATONU” katılım, https://cadde21k.kadikoy.bel.tr/ üzerinden verilen link ile başvuru sayfasına yönlendirilecek olup ödemelerde kredi kartı seçeneği sağlanacaktır. Ödemelerin içeriğinde tüm vergi-harçlar bulunmaktadır ve ödeme yapıldıktan sonra, kayıt tamamlanmış olacaktır. Kişi başına tek bir girişe/kayda izin verilir.

Organizatör, katılımcının tüm kimlik bilgilerini doğrulama hakkına sahiptir ve kimlik bilgileri hakkında hatalı veriler içeren kayıtlar, uygunsuz kabul edilecektir.

Kredi kartı veya havale seçeneği ile yapılan ödemeleriniz; yerel yazılı hukuka tabi olarak bağlayıcı, ertelenemez, takas edilemez, devredilemez, geri ödenemez olur.

Herhangi bir sebeple etkinliğe katılmamanız durumunda kayıt bedeli iade edilmemektedir ve kayıt başkasına devredilememektedir.

Katılımcı herhangi bir anda, etkinlikten çekilebilir. Katılımcının etkinlikten çekilmeye karar vermeniz halinde, ücret geri ödenmeyecek ve etkinliğe giriş hakkını bir başkasına devir etmesi mümkün olmayacaktır.

Katılımcı; ödemeyi başarıyla yerine getirildikten sonra, "organizatör" ile "katılımcı" arasında kayıt tamamlanınca bu katılım şartlarını temel alan sözleşme ilişkisi doğrudan kurulur. Sözleşme şartlarını işbu katılım şartları oluşturur ve kayıt ücretinin yegâne karşılığı; yarış numarası, çip ve “CADDE 10K-21K MARATONU” katılma hakkıdır.

Organizatör, toplam katılımcı sayısını sınırlama hakkına sahiptir.

Katılımcılar, yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve teslim aldığına dair imza vermek zorundadır. Her bir katılımcı sadece kendi kitini alabilir.

Yaş sınırlamaları "kategoriler" kısmında belirtildiği gibidir. Bu kurallara göre yaşı tutmayan koşucular yarışa kesinlikle katılamaz, eğer kayıt yapılmışsa kaydı otomatik olarak iptal olur.

Kayıt değişikliği talebi için katılımcıların [email protected] adresine değişiklik taleplerini iletmeleri gerekmektedir.Kayıt değişikliği 10 Mayıs 2024 tarihine kadar sadece e-posta yoluyla yapılmaktadır.

Organizatör; katılım şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler https://cadde21k.kadikoy.bel.tr/ 'da yayınlanacaktır.

Organizatör; herhangi bir nedenle, “CADDE 10K-21K MARATONU” Koşusu'nun yapılmasının tehlikeli ya da sakıncalı olduğunu düşünürse; geçerli kanun ve düzenleyicileri göz önünde bulundurarak, sorumluluk ve yükümlülüğü olmaksızın koşuyu iptal etme, değiştirme, doğmuş sözleşmeyi tek taraflı feshetme, etkinliğin tarihi, başlangıç saati, parkuru ve mesafesi gibi ayrıntılarını ve/veya etkinlikle bağlantılı olarak sunulan imkanları değiştirme hakkına sahiptir.

Organizatörün herhangi bir sebeple etkinliği iptal etmesi durumunda kayıt ücretinin tamamı katılımcıya iade edilir.

Organizatör, kayıt dönemi sırasında kayıt ücretini herhangi bir sebeple yerel olarak ayarlama ve değiştirme hakkını saklı tutar.

“CADDE 10K-21K MARATONU”na katılan katılımcının hiçbir sebep ile katılım için yapılan masrafları karşılanmaz.

21K Ödülleri
1. 8.000 TL
2. 6.000 TL
3. 4.000 TL

10K Ödülleri
1. 6.000 TL
2. 4.000 TL
3. 3.000 TL

* Yarışmayı tamamlayan tüm sporculara anı madalyası verilecektir.
* Genel Klasman ve Yaş Kategorisinde ilk 3'e giren sporculara kupa verilecektir.

Göğüs numarasını ve çipini başka kişilere devreden, yarış güzergâhından çıkan, resmi yarışmacı numarasını değiştirenler diskalifiye edilir.

“CADDE 10K-21K MARATONU” sırasında, Organizatör tamamen kendi takdiriyle, katılımcıyı bu katılım şartlarına uymadığı için ya da geçerli olan hallerde; etkinlikte, etkinlik öncesinde ya da etkinlikle ilgili faaliyetlerdeki davranışlarının, herhangi bir noktada rahatsız edici olması, bir kişiye, mala ya da Organizatörün itibarına zarar verebilecek nitelikte olması ya da zarar vermesi, sosyal medyada organizatörü veya organizasyonu suçlayıcı, rencide edici veya terör ile ilintili paylaşımda bulunması, giriş formlarında yanlış bilgiler vermesi, centilmenlik dışı davranışlarda bulunması, gayri resmi bir numara ile yarışması, başka bir kişiye atanmış resmi numara ile yarışması, resmi bir yarış numarasını başka bir kişiye iletmesi, bu numarayı başka bir kişiden edinme girişiminde bulunması, sağlık, güvenlik sebepleri dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere; başka herhangi bir türde, yasa dışı ya da uygunsuz davranış nedeniyle diskalifiye etme ve çıkarma hakkını saklı tutar.

Kazanan bir katılımcının diskalifiye edilmesi halinde; ödül hakkı düşecek ve/veya ödül bağışlanacak ya da alternatif bir galibe verilecektir. Herhangi bir sebeple diskalifiye edilen katılımcılara geri ödeme yapılmayacaktır. Bir etkinlikten diskalifiye edilmiş bireyler resmi sonuçlardan çıkarılacaktır.

Yarışlara katılımda mesuliyet katılımcılara ait olup, Organizatör, her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç / gereçler de dahildir.

Spor alanında tıbbi kontrol özellikle tavsiye edilmektedir. Kayıt yapmış olan tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul ederler.

Organizatör, katılımcının herhangi bir tıbbi / sağlık sorunu için sorumlu tutulamaz.

Bir katılımcının; Kadıköy Belediyesi, “CADDE 10K-21K MARATONU” koşusu sırasında kendini sakatlamasından Organizatör sorumlu değildir. Organizatör; gerekli gördüğü durumlarda, katılımcıyı bir sağlık kuruluşuna yönlendirebilir. Sağlık kuruluşunda katılımcılara uygulanabilecek tıbbi bakımla ilgili olarak oluşabilecek tüm masraflar, katılımcı tarafından karşılanır.

Yarış startı verildikten sonra gecikmeli katılımlar kabul edilmeyecektir. Çip, koşu göğüs numarasının kayıp edilmesi halinde etkinliğe katılım sağlanamaz. Bu durumda gerçekleşmeyen katılımlar için Organizatör sorumluluk kabul etmez, katılım bedeli iade edilmez.

Start öncesi: Kıyafet çantaları etkinlik alanından teslim alınacaktır.

Koşu Sonrası: Kıyafet çantaları göğüs numaraları karşılığında bitiş noktasında etkinlik alanında teslim edilecektir.

Sadece “CADDE 10K-21K MARATONU” na kayıtlı sporcuların çantaları teslim alınacaktır.

Sporcuların yanlarında değerli eşya getirmemeleri önemle rica olunur. Kaybolan eşyalardan Organizatör sorumlu değildir.

Kit dağıtımlarımız 24-25 Mayıs 2024 10:00-20:00 saatleri arasında Caddebostan Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Katılımcı, https://cadde21k.kadikoy.bel.tr/ web sitesinde yer alan ve “CADDE 10K-21K MARATONU” ile alakalı olan"Gizlilik ve Güvenlik Politikası’"nı, "Kullanım Sözleşmesi"ni ve "Yarış Kuralları"nı özgür iradesi ile okuduğunu ve bu bölümlerde yer alan tüm detayları kabul ederek ve hiçbir maddeyi dava konusu etmeyeceğini taahhüt ederek yarışmaya katılımı kabul etmiş olur.

Cadde 10K ve 21K koşularına ait güzergah bilgisi aşağıda belirtilmiştir.

“CADDE 10K-21K MARATONU” nun başlangıç ve bitiş noktası Çetin Emeç Bulvarı etkinlik alanının bulunduğu noktadır.

Bütün yarışlar için bitiş noktasının kapanış saati 15:00’dır. Saat 15:00'dan sonra trafik açılır, halen parkurda bulunan koşucular kaldırımdan koşmaya devam edebilirler fakat tasnifleri yapılmayacaktır.Katılımcılara Sunulacak Hizmetler

Madalya
T-Shirt
Etkinlik çantası
Koşu güzergahında ihtiyaç noktaları (meyve, su ve sporcu içecekleri)
Güzergah boyunca ve bitiş noktasında sağlık hizmetleri
Tek kullanımlık çiplerle tasnif
Bitiş noktasında meyve ve içecek
PROGRAM

ÖDÜLLER

Dereceye giren sporcuların ödülleri daha sonra açıklanacaktır.

* Yarışmayı tamamlayan tüm sporculara anı madalyası verilecektir.
* Genel Klasman ve Yaş Kategorisinde ilk 3'e giren sporculara kupa verilecektir.

PARKUR

21K BAŞLANGIÇ ROTASI:

START: Çetin Emeç Bulvarı (etkinlik alanı),

Turgut Özal Bulvarı (Maltepe yönü), ( Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan Maltepe İDO İskelesi ışıklar önünden geliş gidiş trafiğe kapatılması)

21K Dönüş Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan Maltepe İDO İskelesi ışıklar,

Bağdat Caddesi

Bağdat Caddesi Kızıltoprak BP İstasyonundan Fener Kalamış Caddesi,

Ahmet Mithat Efendi Caddesi,

Operatör Cemil Topuzlu Caddesi,

Çetin Emeç Bulvarı etkinlik alanı son bulur.